Tekirdağın Üzümü

  • SanatçıCumali Özkaya
  • Tarih1 EYLÜL 2017
  • TürTÜRK HALK MÜZİĞİ
  • YapımcıHASAN BASRİ YAPIM
    AlbümSüre

Yılın Muhteşem Türküsü Cumali Özkaya’dan Geldi !

    Cumali Özkaya Yine Çok İddialı!

‘Yol’ isimli albümü ile 2016 yılında büyük çıkış yakalayan, türkülerin yıldızı olarak anılan CUMALİ ÖZKAYA, fark yaratan çalışmalarına devam ediyor. Vizyon sahibi prodüktörü Hasan Basri ile güç birliği oluşturan Özkaya yeni çalışmasında da kendini başarılı prodüktöre teslim etti.

Repertuarı, soundu ve tüm görselliğiyle yeni bir dönemin başladığının sinyallerini veren, dinleyiciden tam not alan CUMALİ ÖZKAYA yeni teklisi ‘Tekirdağ’ın Üzümü’ ile yine oldukça iddialı. Sözü ve müziği usta isim Fatih Ahıskalı imzası taşıyan eğlenceli türkünün düzenlemesi ise Mehmethan Dişbudak’a ait. Başarılı türkücü yeni projesinin imaj fotoğrafları için ünlü fotoğrafçı Zeynel Abidin objektifine poz verdi, tüm görsel tasarımlar Sercan Özen tarafından hazırlandı. Eğlenceli türkünün video klip yönetmenliğini ise Ramazan Arslankaya üstlendi.

Türkülerde başlattıkları yeni dönemin farklılıklarını bu çalışmasında da ortaya sunan Özkaya ’ Biz farklı işler yapma peşindeyiz, prodüktörümle alışılmışın dışında işler yapmayı seviyoruz. Prodüktörümün fikirlerine güveniyorum, yine başarılı bir işe imza attık ve sevenlerimi okumalarımdan, müziğime, yeni imajımdan, grafiklere ve klibime kadar şaşıracakları bir değişim bekliyor ve özellikle artık gençler türkü dinleyecek.’ diyerek iddiasını dile getirdi.

Cumali Özkaya’nın yeni teklisi ‘Tekirdağ’ın Üzümü’ tüm dijital platformlarda yerini aldı.

SANATÇININ DİĞER ALBÜMLERİ

YUKARI