RUHU ALLAHA YÜKSELTEN ORUÇLA BAYRAMI BAYRAM ETMEK

Ruhu Allaha Yükselten Oruçla Bayramı Bayram Etmek ne güzel… Bütün bir ramazan nefsimizle mücadele ettik. Ne mutlu orucu layıkıyla tutabilenlere yani Hakk Teala’nın bizden istediği gibi hakikatiyle tutabilenlere.

Ayların en şereflisi Ramazan ayının sonunda arife denen gün gelir ki arefe, insanın hayatının en önemli günüdür. Çünkü hakikatiyle oruç tutan ki, bu oruç sadece bir ayla değil bütün ömür boyu süren bir oruçtur işte kişi arefe günü bunun muhasebesini de yapar.

Bütün ömrü boyunca ve Ramazan-ı Şerif boyunca yapmış olduklarından dolayı Hakk Teala arefe günü o kişiye yanaşır. Hakk Teala o kula yanaşınca da buyurur ki; “Ey kulum bir ramazan boyunca hakikatiyle oruç tuttuğun için bugün senin bayramın.” İşte ne mutlu bu nida ile bayramı bayram edenlere…  

Elveda Ey Şehr-i Ramazan Elveda
Ruhu Allaha Yükselten Oruçla Bayramı Bayram Etmek

Elveda Ey Şehr-i Ramazan Elveda
Elveda Ey Şehr-i Rahmet Elveda
Elveda Ey Şehr-i Kuran  Elveda


Onbir Aylık Yoldan Geldin
Müminlere Rahmet Oldun
Asilere Azap Oldun
Elveda Ey Şehr-i Ramazan Elveda

Onbir Ayın Sultanısın Sen
Dertlilerin Dermanısın Sen
Hakkın Bize İhsanısın Sen
Elveda  Elveda Ey Şehr-i Ramazan Elveda

Ey Kuran Ve RAHMET Ayı, Sen Şehr-i Mübareksin
Müminlere hem Gereksin Sırad Üstünde Muradsın
Elveda Ey Vahyi Mübarek Elveda
Elveda Ey Şehr-i Rahmet Elveda

Elveda Ey Mübarek ramazan Elveda
Elveda Ey Kuran Ayı Elveda

Ne güzel ne mübarek bir ayı maalesef yine geride bıraktır. Bütün bir ay boyunca nefsimizle mücadele ettik ve sonunda bunun mükafatı olarak bayrama erişme şerefine nail olduk. İnsan bir taraftan bayramın sevincini yaşarken, diğer taraftan da böyle güzel ve her yönüyle manevi havası olan bu mübarek ayı uğurlayacak olmasının hüznünü yaşar.

Bayram sabahı insanın içi sevinç ve neşe dolar. Bir ramazan boyunca oruç tutan insan bayram sabahı haliyle, tavrıyla Allah’u Teala’ya her yönden ve özellikle Kur’an-ı Kerim’den dolayı  teşekkür eder.

İnşallah hepimiz için, Hakk Teala’ya ve Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in hakikatine olan şükrümüz ve teşekkürümüz ömrümüz boyunca devam eder. Hakikatine ereceğimiz nice Ramazanlara, Ramazan Bayramlarına hayırla ulaşmamızın cümlemize nasip olması niyazımla Ramazan Bayramımız mübarek olsun…

YUKARI